Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Czy warto dziś mieć wyższe wykształcenie?

  • Posted on: 29 January 2015
  • By: addmean
przerwa obiadowa w biurze
Author: Andrew Turner
Source: http://www.flickr.com
Często ukazują się również czasowe oferty pracy biurowej. Wielu właścicieli firm w ten sposób uzupełnia sobie kadry w czasie wakacji, gdy stali pracownicy idą na urlop. Do najpopularniejszych zajęć sezonowych wciąż należą roboty budowlane oraz praca pomoc kuchenna.

W branży budowlanej zazwyczaj szuka się czasowych pracowników za pośrednictwem urzędów pracy.
Freedom Tower
Author: Little Larry
Source: http://www.flickr.com
Agencje rekrutujące osoby z odpowiednimi kwalifikacjami dla większych i mniejszych spółek są ciekawą opcją, która pozwala na błyskawiczne znalezienie właściwego etatu. W dużych miastach znajdziemy różne agencje pracy.

Są agencje pracy dające zajęcie sezonowe oraz agencje pracy stałej. W zależności od tego czy chcemy się pracować na sezon czy na stałe powinniśmy wybrać właściwą agencję pracy. Stolica ze względu na swoje umiejscowienie, wielkość i spełnianą rolę jest miejscem, w którym zazwyczaj korporacje rozpoczynają swoją działalność.

Sezonowa turystyka napędza także koniunkturę w ośrodkach SPA. Dodatkową pracę w tym sektorze znajdą nie tylko wykwalifikowani masażyści, ale również studenci rehabilitacji, którzy dopiero w okresie letnim powinni odbyć obowiązkowy praktykę. Oferty tego typu znajdziemy zwłaszcza w województwie pomorskim, przykładowo przeszukując serwisy ofertami po frazie: praca Koszalin.

Niejeden historyk pracuje na infolinii, czy w pozostałych branżach tego typu, gdzie nie można wykorzystać nabytej podczas studiów wiedzy. W takiej sytuacji bardzo trudno wykonywanie pracy na najwyższym poziomie. Ludzie w takich sytuacjach zwykle nie znoszą wykonywanego zawodu. Niestety wielu nieuczciwych pośredników wykorzystuje brak wiedzy młodych pracowników, a także osób, którym bardzo zależy na pracy.

Przeważnie ma miejsce, że pracodawca nie podpisuje żadnej umowy z pracownikiem lub nie wypłaca mu obiecanych pieniędzy. Nierzadko też obniża się wynagrodzenie końcowe w stosunku do umówionej wcześniej stawki .