Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Edukacja policealna

  • Posted on: 27 January 2015
  • By: addmean
Akustyka w szkole
Author: Armstrong
Source: Armstrong
Można bez cienia wątpliwości zasugerować stwierdzenie, że edukacja w życiu człowieka, szczególnie tego młodego, pełni bardzo istotną rolę. Wielu rodzicieli twierdzi, że nawet bez świadectwa maturalnego ich dzieci będą mieć przez wydłużony czas spore trudności ze znalezieniem pracy. Doradcy zawodowi w urzędach pracy powątpiewają w tego rodzaju stwierdzenia, ponieważ według nich są mocno przesadzone. Jednak pozostawmy do samodzielnej weryfikacji znaczenie tej powszechnej opinii. Nie każdy abiturient szkoły średniej dostanie się na uczelnię wyższą - wystarczy, że nie zda matury.

opiekun
Author: Szpital Medicover
Source: Szpital Medicover
Tego rodzaju życiowe niepowodzenie na szczęście nie oznacza, że konkretna osoba pozostaje bez szans na nowy, a nawet przyszłościowy zawód. Zamiast zostać lekarzem dietetyki można przecież zarabiać na życie pracując w ośrodku zdrowia jako technik żywienia. W szkołach pomaturalnych można w najwyżej dwa lata zdobyć praktycznie każdą profesję. Kto mieszka na Dolnym Śląsku i zaciekawiła go taka właśnie perspektywa nauki, będzie zbierał wszystkie ulotki, na których zamieszczono duży, czerwony nagłówek szkoły policealne we Wrocławiu. Teraz komputer to tak popularna rzecz, jak fortepian, czy pianino w Wiedniu w czasach Mozarta.

Każdy z nas przecież umie w podstawowym stopniu obsłużyć komputer, a wtedy każdy potrafił zagrać kilka dźwięków na pianinie, czy na fortepianie. Dzisiaj komputer jest takim właśnie urządzeniem, które każdy umie obsługiwać. A co któryś z nas potrafi świetnie obsługiwać komputer, umie programować, czy tworzyć strony internetowe, podobnie, jak co któryś Wiedeńczyk w czasach Mozarta był nauczycielem gry na pianinie.
Dzieci w szkole, nauka
Author: www.flickr.com
Source: www.flickr.com
We Wrocławiu funkcjonuje kilka szkół policealnych, cieszących się coraz większym powodzeniem. Posiadają one zróżnicowaną ofertę nauczania, którą można poznać wpisując w Internecie hasło „szkoła policealna Wrocław” (http://policealne.wszedukacja.pl/).

Szkoły takie pozwalają na zdobycie zawodu technika po dwuletniej nauce. Zaczynając edukację w tego rodzaju placówce trzeba sprawdzić, czy ma ona status placówki publicznej. Daje to bowiem prawo do tworzenia legitymacji szkolnych, a co z tym związane – ulg na przejazdy w obrębie miasta i pociągi. Szkoły policealne oferują również ukończenie praktyk zawodowych, co często skutkuje podjęciem pracy przez kandydata. Niestety, tego rodzaju placówki są płatne i nie każda młoda osoba jest w stanie pozwolić sobie na taką edukację.

Ofertę tych szkół można podzielić na kilka grup. Pierwszą z nich pozostaje grupa zawodów połączonych ściśle z pracą wykonywaną w urzędach, czyli technik ekonomista czy technik administracji. Wśród panów sporym zainteresowaniem cieszą się kierunki rzemieślnicze, czyli technik teleinformatyk lub technik elektronik. Z kolei panie częściej wybierają kierunki związane z pielęgnowaniem urody, czyli kosmetykę lub fryzjerstwo. Kolejną grupą, tą także zdominowaną przez kobiety, stanowią zawody typowo medyczne. Obecnie można kształcić się w zawodzie technika sterylizacji medycznej albo w bliskiej przyszłości zostać asystentką stomatologiczną. Z kolei absolwentki wrocławskiego liceum profilowanego będą nie raz i nie dwa wstukiwały w sieć hasło opiekunka dziecięca Wrocław, zwłaszcza jeśli chcą zostać właśnie opiekunkami.