Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Najnowsze metody drukowania na koszulkach i innych ubraniach za pomocą specjalistycznych drukarek.

  • Posted on: 11 January 2021
  • By: addmean
Wiele osób patrząc na kolorowe motywy na koszulkach marzy o tym, aby samemu wykonać coś własnego. T-shirty sprzedawane w sklepach produkuje się w większych seriach na przemysłowych urządzeniach do nadruków, niestety do niedawna jeszcze maszyny te były duże i podobnie drogie. Raczej się nie nadawały ani do indywidualnego wykorzystania, ani też do prowadzenia niedużego biznesu związanego z wykonywaniem nadruków na różnych elementach garderoby.


Koszulki
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Lecz parę lat temu w sprzedaży pojawiły się nieduże, przenośne urządzenia, które umożliwiają zrobienie dowolnego wydruku na materiałach. Tego typu drukarki przede wszystkim są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w niewielkich firmach. Powierzchnia pracy najprostszych wersji zaczyna się od około pięćdziesięciu centymetrów, co w zupełności powinno wystarczyć do tego, aby wykonać motywy na torbach, obrusach albo koszulkach. Drukowanie na każdej sztuce odzieży wykonuje się pojedynczo i za każdym razem konieczne jest odpowiednie ustawienie wszystkiego, lecz te wersjedrukarek do takich właśnie zastosowań są projektowane.

Robienie wydruków na drukarkach do odzieży w rzeczywistości przypomina wydruki na innych materiałach (zobacz sprawdź więcej). Tego typu urządzenia mają specjalny stół roboczy, na którym należy precyzyjnie rozciągnąć materiał przeznaczony do drukowania. Przy ciemnych tkaninach konieczne będzie użycie odpowiedniego podkładu, na jaki następnie jest nakładany końcowy wzór. Podczas wydruku głowica wyrzuca specjalny atrament na powierzchnię tkaniny, co trwa najczęściej kilka minut.


koszulki
Author: Naomi
Source: http://www.flickr.com
Żeby wykonany wzór był trwały, to trzeba go na koniec utrwalić, stosuje się do tego specjalne prasy transferowe albo tunele suszące. Po utrwaleniu wzoru koszulki czy inne elementy garderoby mogą być normalnie użytkowane, łącznie z tym, że da się je prać zgodnie z wytycznymi na metce (dowiedz się więcej o maszynach do koszulek).

Czy znalazłeś potrzebne informacje na opisywany wątek? Jeżeli tak, to świetnie, ale równie fascynujące będą dane na niniejszym serwisie. Wtedy przejdź tam (https://fotoporcelana.net/kontakt).

Tak więc jeżeli ktoś chce rozszerzyć ofertę swojej firmy o wydruki na ubraniach, to taka maszyna do koszulek na pewno bardzo się przyda, przy odpowiednim skalkulowaniu kosztów da się z pewnością na tym całkiem nieźle zarobić.