Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

W każdej dziedzinie niezwykle konieczne i wymagane są właściwe regulacje. Bez nich ciężko zapanować nad rzeczywistością

  • Posted on: 25 January 2015
  • By: addmean
budowa
Author: Fiona MacGinty-O’Neill
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas na pewnym etapie życia dochodzi do wniosku, że dobrze byłoby posiadać swoje mieszkanie a może nawet dom. Po podjęciu tej decyzji rozpoczyna się cały proces nabywania lub stawiania nieruchomości. Wielu ludzi ostatnio decyduje się na kupienie mieszkania od dewelopera. Niezależnie od tego, w której sytuacji jesteśmy trzeba zapoznać się z przepisami, które obowiązują w tej dziedzinie. Dzierżawa może dotyczyć wszelkiego typu obiektów.

Zgodnie z obecnym prawem przedmiotem dzierżawy mogą być zarówno przedmioty ruchome, jak i nieruchomości. Odpowiedzialność w tej sytuacji całkowicie spada na dzierżawcę i to on ma obowiązek dokonywania koniecznych napraw, aby utrzymać przedmiot dzierżawy w stanie niepogorszonym. Umowa dzierżawy (prawoinwestycji.pl/zagadnienia-cywilnoprawne/art,69,data-pewna-w-umowie-najmu-i-dzierzawy.html) dotyczy dwóch stron. Każda ze stron musi wiedzieć, iż umowa dzierżawy powinna być opracowana z uwzględnieniem szczegółów. Powinny zostać w niej wyszczególnione takie elementy jak np.

strony umowy, przedmiot dzierżawy, okres trwania umowy, rodzaj i wielkość opłat itd. Tego typu dokładne wyznaczenie wszystkich reguł dotyczących dzierżawy umożliwi efektywnie uniknąć wszelkiego typu kłopotów w przyszłości. Obowiązujące dziś prawo budowlane zostało wprowadzone w 1994 roku. Ważne jest, żeby choćby mniej więcej mieć świadomość, o czym mówią te przepisy. Wówczas będziemy mieli wiedzę, czego powinniśmy wymagać od dewelopera.

Niestety zdarza się, że całkiem dobrze funkcjonują przedsiębiorstwa, które prawo traktują dość lekceważąco. Zanim podejmiemy decyzję o współpracy z jakąkolwiek firmą, sprawdźmy jak do tej pory działała. Powinniśmy też dopytać innych klientów, poszukać opinii w internecie. Wszystko dlatego, żebyśmy mogli czuć się bezpiecznie. Na konstrukcję i przebudowę domu rodzinnego, nie będzie celowy warunek otrzymania pozwolenia na budowę.

Budowle, jakich sfera oddziaływania nie wykracza za brzegi parceli objętej inwestycją, będą wymagały
budowa
Author: Mulders vandenBerk Architecten
Source: DuPont
wyłącznie zameldowania budowy, razem z pomysłem budowlanym i dodania pism żądanych w sposobie pozwolenia na budowę dla owego domu. Wszyscy chcemy mieć dom, czy mieszkanie wykonane zgodnie z najlepszymi standardami. Chcemy by miejsce, w którym zamieszkamy było bezpieczne. Liczymy na to, że budowla postawiona jest jest z doskonałych materiałów, że ściany nie będą pękać po roku, a podłogi będą równo ułożone.
remont
Author: Jeffrey Zeldman
Source: http://www.flickr.com
Co interesujące jednakże w tym wszystkim, idealna sytuacja to tego typu, w której prawo jest jak najbardziej przyjazne dla każdego człowieka - http://www.prawoinwestycji.pl/zmiany-w-przepisach/art,40,zmiana-ustawy-prawo-budowlane.html. Czyli prawo musi obowiązywać, ponieważ jest niezbędne do istnienia w społeczeństwie, do załatwiania szeregu spraw, a jednocześnie jest przyjazne, co oznacza, że nie ma nadmiernej ”papierologii”, przepisy i umowy są przejrzyste i przyjazne. Chyba każdy by chciał funkcjonować w takim kraju, w miejscu, w którym przepisy są przyjazne dla każdego obywatela. Być może doczekamy kiedyś takich czasów? Być może będziemy w stanie wspominać złe regulacje i śmiać się z nich, jakby nas nie dotyczyły?