Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Powszechny półprodukt opakowaniowy

  • Posted on: 27 September 2019
  • By: addmean
Pakowanie towarów, to podstawa każdego producenta. Gatunki opakowań zależą od pakowanego produktu, jednak przeważnie wybieranym i uniwersalnym tworzywem opakowaniowym jest folia termokurczliwa. Powszechnie użytkowana do pakowania wszelkich produktów o dowolnych konfiguracjach. Jest najtańszym i w największym stopniu funkcjonalnym materiałem opakowaniowym. Stosowana jest w przemyśle chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym.


folia
Author: XELLA Polska Sp. z o.o.
Source: XELLA Polska Sp. z o.o.
Komponuje się z jednej, bądź dwóch warstw i występuje w postaci opaski, rękawa, bądź pół rękawa. Może być używana do chronienia palet i kartonów, oraz towarów przed poplamieniem, pyłem, insektami, warunkami zewnętrznymi, a dodatkowo ingerencją jednostek niepowołanych. Folia termokurczliwa cechuje się znaczną wytrzymałością mechaniczną, kurczliwością i jest przezroczysta. Możność zgrzewania zezwala za hermetyczne zamykanie towaru. Te cechy posiadają olbrzymie znaczenie przy pakowaniu artykułów ze względu na atuty estetyczne, prędkość i wartość pakowania - . Folia termokurczliwa służy do zbiorczego pakowania butelek, słojów, puszek, kartonów i innych rzeczy w jedno opakowanie (serwis) zbiorcze.


Do pakowania produktów służą również taśmy pakowe. Służą one zamykaniu opakowań, zabezpieczeniu, bądź konfekcjonowaniu. Mogą również stanowić tryb przekazywania wiadomości, ostrzeżenia, bądź przekazu reklamowego. Taśma może mieć różną wielkość, powstawać z różnego tworzywa z użyciem przeróżnego rodzaju lepiszcza. Taśmy pakowe
folia stretch
powinny przede wszystkim mocno chronić, toteż powinno się wybierać taśmy dobrej jakości.

Powinno się wiedzieć, że chociaż taśmy pakowe są niezwykle mocne i trwałe, to nie wolno ich trzymać w punktach silnie zawilgoconych, zanadto zimnych, albo silnie nasłonecznionych. Magazynowanie jej w takich warunkach grozi nadwątleniem trwałości kleju. Taśmy są bardzo proste w użytkowaniu. Trwale ochraniają opakowania, stabilizują kartony i pudła, także zabezpiecza przesyłki przed nieuprawnionym dostępem. Taśmy pakowe to obszerny asortyment pod względem odcienia i wymiaru, oraz typu półproduktu z jakiego jest stworzona.