Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Opieka nad leżącym w domu

  • Posted on: 22 November 2020
  • By: addmean
Wylew, udar, stwardnienie rozsiane, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera – spis schorzeń, jakie mogą skazać krewną osobę na wielotygodniowe, a nawet wieloletnie przebywanie w łóżku jest długa.


W jaki sposób zorganizować opiekę nad chorym, by nie była udręką? Jak urządzić dom, by nie stał się więzieniem? Jak pielęgnować chorego, by mu nie zaszkodzić? Opieka nad chorym długotrwale zatrzymanym w łóżku jest to wielkie wyzwanie dla bliskich.


podczas grania
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com


Nastręcza nie jedynie określonej wiedzy (dla przykładu o regułach higieny, dawkowaniu lekarstw), ale również empatii, delikatności, wytrwałości, tężyzny fizycznej oraz – częstokroć – zupełnej reorganizacji życia. Bardzo wiele rodzin stawia na opiekę nad pacjentem w domu. Bardzo istotne jest wtedy, by obowiązek ten nie spoczywał na barkach jednej osoby, ażeby w ciągu dnia (i nocy – gdy to potrzebne) zastępować się przy chorym. Celowy w tym będzie grafik „dyżurów” z przytoczeniem czynności, które musimy zrealizować o konkretnej porze. To najlepszy sposób, by w skomplikowanych okolicznościach uchować minimum autonomii, natomiast pacjent nie miał poczucia, że jest nadmiernym ciężarem.

Jeżeli ten materiał jest według Ciebie absorbujący, to koniecznie kliknij tutaj i zobacz te informacje (https://bubucraft.pl/recznik-na-prezent-z-dedykacja) - w tamtym miejscu też odnajdziesz dużo ciekawych informacji.

Na pewno choremu przydadzą się poduszki przeciwodleżynowe jakie możemy kupić w specjalistycznym sklepie.
programy
Author: vnON
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli zdecydowałeś się na to, ażeby opiekować się chorym leżącym w domu, to szczegółowe informacje, w jaki sposób to robić, ażeby nie wyrządzić krzywdy jemu ani sobie, uzyskasz u lekarza prowadzącego, jaki kieruje kuracją, lub u doktora rodzinnego i pielęgniarzy z rejonowej lecznicy.


Jeżeli chory może podnosić się z posłania jak też poruszać się po domku, może być konieczny nabytek stosownego sprzętu rehabilitacyjnego, np. wózek Linde - (wózki przemysłowe) inwalidzki, podkłady przeciwodleżynowe - .