Trochę historycznie i politycznie

Jadąc na wczasy dobrze jest pomyśleć o rezerwacji ciekawego noclegu.

  • Posted on: 5 March 2022
  • By: addmean
Sopot
Author: tinyfroglet
Source: http://www.flickr.com
Dla większości dzisiejszych ludzi sezon urlopu jest bardzo ważny. Chcą spędzić go w ładnym miejscu, gdzie bez wątpienia odpoczną i nabiorą siły na następny rok. Co ciekawe, coraz nagminniej postanawiamy spędzać wakacje nad polskim morzem, a to z pewnością cieszy posiadaczy pensjonatów, hoteli i pozostałych miejsc oferujących różnorodną rozrywkę. Nie można ukryć, że nocleg w miłym miejscu zdoła bardzo wpłynąć na nasze zadowolenie z pobytu.

Rozliczenie PIT 2016/2016 - ważkie wiadomości dla ludzi pracujących za granicą

  • Posted on: 17 November 2021
  • By: addmean
Praca przy laptopie
Author: Cory M. Grenier
Source: http://www.flickr.com
Pierwsze miesiące rok za rokiem zarówno dla właścicieli firm, jak i pracowników to intensywny czas związany z rozliczeniem podatków. Nie można ukryć, że dla wielu osób bez ustanku jest to dokuczliwy obowiązek, który pochłania ich wiele namysłu i pracy. Jeśli zależy nam na jak najszybszym zamknięciu tego problemu należy zająć się dostępnymi udogodnieniami, dzięki którym z pewnością o wiele sprawniej przygotowujemy potrzebne deklaracje podatkowe.

Ogarnianie podatków w naszym kraju. Porady jak wyliczać podatek.

  • Posted on: 27 January 2019
  • By: addmean
Rozliczanie podatku
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy mamy świadomość, że jest mnóstwo ludzi, którzy potrzebują pomocnej dłoni. Nie wszyscy jednak mamy duże pieniądze na to, by pomagać ciągle. Jednak przychodzi taki moment w roku, że można okazać wsparcie, tak rzeczywiście nie sięgając do portfela.

Jak wybrać najlepszą kancelarię prawniczą w Warszawie?

  • Posted on: 21 June 2018
  • By: addmean
Młotek sędziego
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Warszawa to jeden z najbardziej istotnych centrów świadczących usługi prawnicze w naszym kraju. To właśnie tu kształcą się późniejsi znakomici prawnicy, radcy prawni oraz adwokaci, ciężko zatem być zdziwionym, że osobom, które intryguje ekspercka kancelaria notarialna ma wiele zaoferować. Jedyny problem, z którym możemy mieć styczność to taki, że wśród bardzo wielu firm świadczących różnorako interpretowane usługi prawnicze niełatwo jest odnaleźć tą najskuteczniejszą. Jak jednak możemy się przekonać, także to wyzwanie nie należy do nierealnych do zrealizowania.

Kartka pocztowa- fakty znane i mniej znane

  • Posted on: 18 October 2016
  • By: addmean
pocztówki
Tak samo jak wiele przełomowych odkryć, także pocztówka nie miała łatwego początku. W 1865 roku ówczesny Poczmistrz Berlina, Heinrich Stephan, zaproponował na V Niemieckiej Konferencji Pocztowej w Karlsruhe wprowadzenie specjalnego kartonika do otwartej korespondencji. Pomysł ów, uznany wtedy za zbyt śmiały pominęła dyrekcja Poczty Pruskiej. Dopiero gdy cztery lata później z podobną inicjatywą wystąpił profesor Emanuel Hermann, władze zaakceptowały ją. W taki sposób austrowęgierska poczta jako pierwsza zerwała z obyczajem zaklejonych listów wdrażając tzw. kartkę korespondencyjną, jakiej jedna strona określona była na korespondencję, zaś druga miała znaczek a także miejsce na adres.

Pages