Trochę historycznie i politycznie

Jadąc na wczasy dobrze jest pomyśleć o rezerwacji ciekawego noclegu.

  • Posted on: 26 February 2021
  • By: addmean
Sopot
Author: tinyfroglet
Source: http://www.flickr.com
Dla znacznej części dzisiejszych ludzi okres wczasów jest niezwykle istotny. Chcą spędzić go w pięknym miejscu, gdzie bez wątpienia odpoczną i nabiorą energii na następny rok. Co ciekawe, coraz częściej postanawiamy spędzać urlop nad polskim morzem, a to niezaprzeczalnie cieszy posiadaczy pensjonatów, hoteli i innego rodzaju miejsc świadczących różnorodną rozrywkę. Nie sposób ukryć, że nocleg w miłym miejscu zdoła wyjątkowo wpłynąć na nasze zadowolenie z pobytu.

Rozliczenie PIT 2016/2016 - ważkie wiadomości dla ludzi pracujących za granicą

  • Posted on: 11 February 2021
  • By: addmean
Praca przy laptopie
Author: Cory M. Grenier
Source: http://www.flickr.com
Pierwsze miesiące każdego roku zarówno dla posiadaczy firm, jak i pracowników to intensywny okres połączony z rozliczeniem podatków. Nie da się ukryć, że dla mnóstwa osób ciągle jest to dotkliwy obowiązek, który pochłania ich wiele trudu i wysiłku. Jeśli zależy nam na jak najszybszym zamknięciu tego problemu należy zająć się dostępnymi udogodnieniami, dzięki którym na pewno o wiele sprawniej przygotowujemy konieczne deklaracje podatkowe.

Ogarnianie podatków w naszym kraju. Porady jak wyliczać podatek.

  • Posted on: 27 January 2019
  • By: addmean
Rozliczanie podatku
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy mamy świadomość, że jest mnóstwo ludzi, którzy potrzebują pomocnej dłoni. Nie wszyscy jednak mamy duże pieniądze na to, by pomagać ciągle. Jednak przychodzi taki moment w roku, że można okazać wsparcie, tak rzeczywiście nie sięgając do portfela.

Jak wybrać najlepszą kancelarię prawniczą w Warszawie?

  • Posted on: 21 June 2018
  • By: addmean
Młotek sędziego
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Warszawa to jeden z najbardziej istotnych centrów świadczących usługi prawnicze w naszym kraju. To właśnie tu kształcą się późniejsi znakomici prawnicy, radcy prawni oraz adwokaci, ciężko zatem być zdziwionym, że osobom, które intryguje ekspercka kancelaria notarialna ma wiele zaoferować. Jedyny problem, z którym możemy mieć styczność to taki, że wśród bardzo wielu firm świadczących różnorako interpretowane usługi prawnicze niełatwo jest odnaleźć tą najskuteczniejszą. Jak jednak możemy się przekonać, także to wyzwanie nie należy do nierealnych do zrealizowania.

Kartka pocztowa- fakty znane i mniej znane

  • Posted on: 18 October 2016
  • By: addmean
pocztówki
Tak samo jak wiele przełomowych odkryć, także pocztówka nie miała łatwego początku. W 1865 roku ówczesny Poczmistrz Berlina, Heinrich Stephan, zaproponował na V Niemieckiej Konferencji Pocztowej w Karlsruhe wprowadzenie specjalnego kartonika do otwartej korespondencji. Pomysł ów, uznany wtedy za zbyt śmiały pominęła dyrekcja Poczty Pruskiej. Dopiero gdy cztery lata później z podobną inicjatywą wystąpił profesor Emanuel Hermann, władze zaakceptowały ją. W taki sposób austrowęgierska poczta jako pierwsza zerwała z obyczajem zaklejonych listów wdrażając tzw. kartkę korespondencyjną, jakiej jedna strona określona była na korespondencję, zaś druga miała znaczek a także miejsce na adres.

Pages