Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób zorganizować koncert w klubie? Kroczek po kroczku

  • Posted on: 2 June 2022
  • By: addmean
Coraz więcej ludzi lubi spędzać weekendy bawiąc się w muzycznych klubach, zwłaszcza kiedy mogą posłuchać ukochanego wykonawcy. Lecz niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, jaki ogrom roboty musi zrobić manager klubu, ażeby koncert był udany.


Jeśli dopiero zaczynasz pracę w tymże fachu i nie do końca wiesz, jakim sposobem przygotować koncert od technicznej strony, to ten artykuł jest dokładnie dla Ciebie.
Jeżeli pełnisz rolę managera klubu, to najpewniej będziesz regularnie zajmował się organizacją występów, w związku z tym powinieneś określić cel, jaki będzie towarzyszył każdemu z nich. Rozważ, jaki rezultat potrzebujesz uzyskać. Może być to przyciągnięcie nowych klientów, z innej aniżeli dotychczas wiekowej kategorii, zwiększenie popularności klubu albo jego dochodów itd. Wynik, który chcesz osiągnąć będzie determinował Twoje następne starania a także wpłynie na decyzję o tym, jakiego z artystów zaprosić, jak zaaranżować całą oprawę, zatroszczyć się o sprawdzone oświetlenie estradowe itp.


reflektory studyjne
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com


Kolejna rzecz, którą powinieneś zrobić, to przygotować plan działania. Na początku określ dokładnie podgrupę docelową, dla której zostanie zorganizowana impreza i wyselekcjonuj zespoły, jakie Twoim zdaniem spełnią ich preferencje.tamto źródło (polecana strona)Postaraj się wybrać grupy, które cieszą się dużym zainteresowaniem (dotyczy to zarówno supportu, jak także głównego artysty wieczoru), bo tylko takie przyciągną publiczność. W następnej kolejności wyznacz termin koncertu, skontaktuj się z artystą, ażeby zaprezentować mu swą propozycję koncertu a także szczegółowo wypytaj czy w tym okresie nie gra koncertu gdzieś indziej.
Po dokonaniu wszystkich niezbędnych ustaleń, przygotowaniu planów oraz całościowego zarysu działań możemy wreszcie przystąpić do realizacji koncertu.

Kiedy przeczytasz już informacje na przedstawiany temat, to poczytaj tu też inne wpisy na ten temat - one też okażą się zajmujące.

Koniecznie zadbaj o reflektor studyjny oraz sprawdź stan techniczny nagłośnienia, ażeby w razie potrzeby korzystać z pomocy techników lub dołożyć dodatkowe sprzęty.