Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Co jest potrzebne, aby szybko oraz efektywnie nauczyć się języków obcych?

  • Posted on: 9 September 2019
  • By: addmean
Dziś bez chociażby znikomej znajomości jednego z najbardziej popularnych języków obcych, zwyczajnie czasem ciężko się obyć. Ten kłopot tyczy się co prawda raczej osób młodszych, jednak nie oznacza to, że tym nieco starszym choćby pozwalająca na swobodną rozmowę znajomość np.


języka angielskiego nie przydałaby się podczas jakiejś zagranicznej wycieczki.


nauka języka
Author: Anna Orska


Z tego też powodu jeżeli interesuje Cię nauka jakiegokolwiek języka, warto jest na początku nauczyć się ok. 1000 najczęściej wykorzystywanych w nim wyrazów. Udowodniono, że osoby które tak zrobiły, mogły sprawnie się porozumiewać. Naturalnie pozostaje jeszcze kwestia akcentu czy umiejętność wykorzystywania idiomów, jednak można się tego wyuczyć na kolejnych poziomach nauki. Prawidłowo jest, jeśli zaczniemy się niejako otaczać zdaniami wypowiadanymi w języku, którego się uczymy. Przykładowo moglibyśmy oglądać seriale w tym języku lub czytywać obcojęzyczne wiadomości.
Jeśli narzekamy na niewielką ilość wolnego czasu, zawsze możemy słuchać czegoś w drodze do pracy czy chociażby do marketu. Bardzo przydatny mógłby być również czytnik e-booków z dotykowym wyświetlaczem oraz opcją błyskawicznego tłumaczenia wybranego słowa. Najważniejsze jest jednak, aby nauka języka była poparta przez duże samozaparcie. Bez niego niełatwo będzie dać sobie radę. Jeśli jednak będziemy się wykazywać ambicją, to prędko spostrzeżemy postępy, a to przyniesie nam przynoszącą siłę satysfakcję.


Niezależnie czy też zapiszemy się na jakieś szkolenie, czy też będziemy polegali wyłącznie na sobie, warto jest nauczać się języków obcych, ponieważ wcale nie wiadomo, kiedy to się przyda.