Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób wybierać najlepszą karmę dla swoich domowych pupili, żeby mieć gwarancję, że dostarcza się im wszystkich koniecznych składników?

  • Posted on: 24 November 2019
  • By: addmean
Aktualnie, osoby, które trzymają w domu psy, koty albo inne domowe zwierzęta, chcą zagwarantować im wszystko, co potrzebne jest im do życia. Minęły czasy, gdy psy były karmione resztkami ze stołu i sporo osób nie przejmowało się ich prawidłowym żywieniem. Znakomicie zbilansowana dieta zwierzęcia ma tak samo ogromny wpływ na jego zdrowie, jak żywienie człowieka, wobec tego potrzebne jest wybieranie wysokiej jakości karm. Jakimi kwestiami należy się w tym przypadku kierować?


pies
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Co najważniejsze, trzeba pamiętać, że dobór karmy dla psów powinien być dobrany do określonych potrzeb psa. Oczekiwania żywieniowe są uzależnione od rasy. Ma to ogromne znaczenie, tym samym jeśli nie wie się dokładnie, jaką karmę podawać zwierzęciu - już w momencie zakupu szczeniaka z hodowli można zapytać o opinię hodowcę. Oni najczęściej są w stanie udzielić potrzebnych informacji. Dobry hodowca będzie też służył pomocą po zakupie szczeniaka. Warto jest z tego względu się do niego zgłosić, tym bardziej, że przeważnie hodowcy mają ogromne doświadczenie w tej kwestii i są w stanie zaproponować odpowiednie rozwiązania.


Źródłem przydatnych informacji jest dodatkowo weterynarz, u jakiego leczy się zwierzę. Ewentualnie, o zdanie warto zapytać internautów, chociażby na dedykowanych forach. Trzeba jednakże pamiętać, że zdecydowanie nie należy oszczędzać na karmach, gdyż
pies
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
może się to negatywnie odbić na kondycji zdrowotnej zwierzęcia, a pewnych ubytków, zwłaszcza powstałych w fazie wzrostu nie da się już naprawić. Warto mieć to na uwadze. Poza tym, trzeba pamiętać że jedzenie dla kotów sterylizowanych (karma sucha i mokra) jest inne niż to dla kotów, jakie takiego zabiegu nie przeszły - .

Wybierając określony wyrób trzeba mieć więc na uwadze potrzeby swojego pupila, które zmieniają się w ciągu jego życia. Oczywiście, niekiedy karma musi być uzupełniana przykładowo świeżym mięsem. Wszystko zależy od tego, jakiej rasy psa posiada się w domu. Możliwości na dzisiejszym rynku jest naprawdę bardzo dużo, dlatego każda osoba z pewnością będzie mogła odnaleźć produkt odpowiadający potrzebom jej pupila. Wybór karmy w żadnym przypadku nie powinien być przypadkowy, szczególnie gdy chce się odpowiednio dbać o stan zdrowia kota albo psa.