Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Opieka nad seniorem – na co kierować uwagę?

  • Posted on: 11 June 2020
  • By: addmean
W życiu wielu dorosłych osób nadciąga moment, w którym muszą zaopiekować się starymi, nierzadko schorowanymi rodzicielami. To niełatwe wyzwanie, jednakże angażując w nie pozostałych członków rodziny, możesz mu sprostać.
sklep z akcesoriami dla osób starszych
Author: Dani Vázquez
Source: http://www.flickr.com


Co jest wyjątkowo ważne?


awaria
Author: Lea Latumahina
Source: http://www.flickr.com


plafony
Author: Technolux
Source: Technolux


Po pierwsze przystosuj mieszkanko. Obecność w domu przewlekle chorej, częstokroć mającej kłopoty z samodzielnym ruszaniem się osoby jest to poważne wyzwanie organizacyjne. Pragniemy przecież wyekwipować wszystko w taki sposób, by uprościć choremu powszednie działanie. Jeśli nasz podopieczny samodzielnie przesuwa się po domu, zatroszczmy się o wyeliminowanie z drogi wszelakich bezcelowych mebli – przemieśćmy je możliwie blisko ścian, ażeby nie zastawiały przejścia. Zadbajmy o antypoślizgową wykładzinę, aby zapobiec upadkowi oraz zrezygnujmy z małych, ślizgających się po posadzce dywaników. Przy wannie, toalecie albo brodziku wskazane jest również zamontować specjalne mocowania upraszczające wstawanie. Koniecznie odwiedź sklep z akcesoriami dla osób starszych. Zakupisz tam specjalne łoże, chodziki, materace przeciwodleżynowe lub krzesełko pod prysznic. Korzystne mogą okazać się też stoliki nad łóżko.


Niezwykle uciążliwy (zarówno dla osoby chorej, jak także dla jej opiekunów) jest problem inkontynencji, innymi słowy nietrzymania moczu lub kału. Warto pamiętać, iż zdarza się to naprawdę nierzadko i miast traktować tę sprawę jak rzecz tabu, warto zagwarantować choremu komfort, nabywając pieluchomajtki.
Dzięki pampersom dla dorosłych skóra dłużej zostaje sucha, nie będzie też konieczności tak częstego przebierania podopiecznego, co może powodować kolejne niekomfortowe sytuacje. Codzienna pielęgnacja starszych osób nastręcza dużej subtelności oraz dokładności.