Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Pięć istotnych powodów, dla których wskazane jest czytać książki

  • Posted on: 14 January 2021
  • By: addmean
W dobie wszechstronnego Internetu niemało osób coraz więcej czasu spędza korzystając z komputera, serwisów społecznościowych oraz innych rzeczy, jakie proponuje nam obecnie Internet. Nie da się więc nie dostrzec, że w naszym społeczeństwie czytanie książek staje się coraz mniej popularne i coraz bardziej znika, szczególnie wolno to dostrzec pośród młodszych pokoleń.


książka
Author: Alicia A. L.
Source: http://www.flickr.com
Niemniej jednak czytanie książek ma ogromnie dużo zalet i nawet jeśli nie jesteś pasjonatem takiej lektury to powinno się czasem odszukać chociażby chwilę na czytanie książek, tym bardziej, iż niesie to za sobą istotnie niemało ogromnych zalet.

Ona jest naprawdę nieszablonowa - bardzo zalecamy tę ofertę (http://www.effectafter.com/oferta/). Jeśli chcesz poszerzyć zakres swej wiedzy na taki temat, to kliknij ten link.

Rzecz jasna możemy wyliczyć dzisiaj faktycznie wiele powodów, dla jakich należałoby czytać książki, jednakże my skupimy się dziś jedynie na pięciu z nich.

Po pierwsze czytanie książek oczywiście natęża naszą wiedzę. Część rzeczy, jakie czytamy na stałe ostaje w naszym mózgu, zaś wiedza ta sporo natęża nasze horyzonty, oraz także oddziałuje na lepsze zrozumienie świata. Mało tego dzięki czytaniu książek ubogaca się nasze słownictwo, mamy znacznie większą łatwość wypowiadania się, charakteryzuje nas większa elokwencja.


książka
Author: MocaDeco
Source: http://www.flickr.com
Po drugie książki oddziałują także na poprawę pamięci.

Na pewno masz ochotę przeczytać komentarz z strony (http://sugoikit.com/)? Jeśli tak, to fantastycznie. Może i Ty poczujesz chęć, by zdradzić swoją opinią.

Jest to perfekcyjny trening dedukcji, analitycznego oraz krytycznego myślenia, oraz także wyciągania wniosków. Czytanie książek poprawniej oddziałuje na naszą poprawę pamięci, niż chociażby czytanie postów zamieszczonych na portalach społecznościowych.

Trzecią zaletą czytania książek jest to, że rozwijają empatię. Czytając często wczuwamy się w położenie bohatera, razem z nim przeżywamy ciężkie chwile, rozumiemy jego rozterki. Takie emocjonalne poruszenie sprawia, iż w stosunku do innych ludzi jesteśmy skłonni przejawiać większą empatię.

Udowodniono także, że czytanie książek hamuje demencję oraz rozwój Alzheimera, wskutek tego jak widać książki mają także pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Co ciekawe oglądanie telewizji ma rezultat kompletnie odwrotny, bowiem zdoła przyspieszyć awans choroby.

Ostatnią, piątą wartością czytania książek jest to, że książki świetnie oddziałują na odprężenie. Intrygująca i wyśmienita książka potrafi o wiele lepiej uspokoić, aniżeli kubek herbaty bądź słuchanie muzyki.