Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Chodzenie z kijami jest modne i zdrowe

  • Posted on: 22 August 2019
  • By: addmean
Aktywność fizyczna jest niesamowicie ważna dla zachowania właściwej postawy i dobrego stanu psychicznego. Warto poszukać czegoś dla siebie. Rośnie grupa wielbicieli trekkingu.
Trekking bywa stosunkowo wymagający, wszakże możemy rozpoczynać od niskiego poziomu trudności. Trekking uprawia się zwykle na trudnym, górzystym terenie. Nie zapominajmy o tym, iż kijki trekkingowe nie nadadzą się do chodzenia po płaskim terenie. Niektórzy z nas używają owych kijów do spacerowania po mieście, a to duży błąd. Kijki do wypraw miejskich są inaczej skonstruowane. Kijki do trekkingu skutecznie odciążają kolana, kręgosłup jak również biodra, dzięki temu można wędrować z dużym plecakiem. Dobre kijki winny być solidne i wytrzymałe. Winny posiadać możliwość regulacji długości, ponieważ przy schodzeniu potrzebujemy nieco dłuższych kijów.


towary
Author: David D
Source: http://www.flickr.com


skrzynki na listy
Author: Blomus
Source: http://www.smakprostoty.pl


Rękojeść kijów winna być ponadto wyprofilowana. Dobrze byłoby, gdyby posiadała wgłębienie na palce. Zagwarantuje to bardziej żwawy marsz i stabilniejsze podparcie przy trudnych warunkach na przykład przy mocnym wietrze. Kijki trekkingowe powinny posiadać również regulowany pasek, który zapobiegnie wysuwaniu się kija podczas forsownego trekkingu. Idealnie byłoby dodatkowo, gdyby kijki były wyposażone w system amortyzacji, ochraniający stawy przed uderzeniami. Winniśmy otrzymać w zestawie dwa typy talerzy. Jedne do stosowania w lecie, drugie na śnieżną pogodę.
Płaskie groty przy


kijkach trekkingowych pozwalają na dobrą przyczepność oraz klinowanie się między skałami czy korzeniami. Gdy już poznaliśmy idealne cechy kijów do trekkingu oraz profesjonalnego przewodnika, ruszajmy w góry po dobrą przygodę. Na pewno będziemy zadowoleni.