Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

O czym warto wiedzieć przygotowując regulamin sklepu internetowego? Czy tego typu regulamin możemy kupić?

  • Posted on: 30 April 2019
  • By: addmean
Otwierając swój interes w internecie musimy wiedzieć o paru kwestiach. Jedną z takich rzeczy jest regulamin sklepu. O jakich rzeczach musimy wiedzieć?


Co ważne, tego typu dokument musi być jasny. Czytając tego typu regulamin, ten kto dokonuje zakupu powinien widzieć, iż jesteś godnym zaufania sprzedawcą.
Nie da się ukryć, że wszelkie informacje muszą być w zgodzie z prawem. UOKiK ma na swojej stronie klauzule, które są niedozwolone i nie można ich umieszczać w tego typu regulaminach. Musimy wziąć pod uwagę takie zalecenia. Jednak ogromna ilość takich wytycznych sprawia, że można mieć z tym spory problem.


Regulamin sklepu internetowego możemy również zakupić. Można zlecić napisanie takiego dokumentu firmie, jaka się takimi rzeczami zajmuje na co dzień. Rzecz jasna będzie on napisany językiem dosyć prawniczym, natomiast przynajmniej będziemy pewni, że jest on zgodny z wszelkimi przepisami prawa. To dobry układ, gdyż opłacając taką usługę, mamy przynajmniej spokojną głowę. Nie musimy się martwić tym, że coś okaże się nie tak.


Jeśli jednak nie stać nas na zakup takiego regulaminu, to możemy stworzyć go sami. Pisanie od podstaw jest jakimś wyjściem. Wydawałoby się, że dość dobrym. Jednak niestety w praktyce nie jest czymś łatwym jak mogłoby się wydawać. Niektórzy zatem próbują wspomagać się innymi regulaminami dostępnymi w internecie. Możemy odnaleźć firmę z branży takiej samej, jak nasza i sprawdzić w jaki sposób taki regulamin sklepu internetowego wygląda. Rzecz jasna nie chodzi o kopiowania słowo w słowo każdego zdania. Trzeba bowiem być świadomym tego, iż taki regulamin podlega prawom autorskim. Dlatego musimy być uważać, by nie być posądzonym plagiat. Tym bardziej, gdy za tego typu regulamin ktoś zapłacił, a napisała go firma prawnicza.


regulamin sklepu internetowego
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com


Warto sprawdzić także w internecie informacje odnośnie bieżących rozporządzeń, jeżeli chodzi o tego typu dokumenty. Wytyczne mogą ulegać zmianom co roku, z tego względu trzeba dobrze sprawdzić jak wygląda to obecnie. W księgarniach też znajdziemy pozycje, jakie dotyczą tego na co zwracać uwagę przygotowując tego typu regulamin.
Dobrze jest sięgać po najnowsze wydania, aby mieć najświeższe informacje. Przedsiębiorca, jaki dopiero zakłada własny biznes niestety, lecz jest zmuszony o tą kwestię zadbać. Jeżeli tego nie zrobi może mieć później poważne problemy natury prawnej. Z tego względu warto poświęcić tej sprawie trochę czasu.