Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Piaskowanie jako proces podobny do szlifowania

  • Posted on: 9 January 2021
  • By: addmean
Piaskowanie to zabieg zbliżony do szlifowania, ale jest on wiele bardziej dokładny. Piaskowanie gwarantuje polerowanie najmniejszych zakątków. Do tego zabiegu potrzebne są stosowne narzędzia.


pistolet do piaskowania
Author: Tino Rossini
Source: http://www.flickr.com


odwadniacz do kompresora
Author: Alpha
Source: http://www.flickr.com


Centrum handlowe
Source: http://pixabay.com/


Pistolet do piaskowania z pojemnikiem jest znakomity dla wszystkich tych, którzy nie mają samodzielnego zbiornika na piasek, lub inny półprodukt do piaskowania. Pistolety z pojemnikiem z reguły zezwalają na mniejsze tempo pracy niż pistolety sprzężone z samodzielnymi, dużymi pojemnikami. Takiego typu pistolety nadają się do piaskowania małych powierzchni, bądź niewielkich części. Na rynku jest cała masa sprzętów takiego typu. Musimy selekcjonować pistolety ze względu na charakter pracy, typ piaskowanej przestrzeni, częstotliwość pracy, a przede wszystkim winniśmy dobierać pistolety do piaskowania pod kątem posiadanej sprężarki, kompresora i ewentualnego pojemnika na towar, którym piaskujemy.
Pistolety do piaskowania są prostymi Urządzeniami, które zezwalają na piaskowanie fragmentów z metalu, szklanych, kamiennych i z drewna. Jednak, żeby zdołać w miarę porządnie piaskować, powinniśmy wyposażyć się w kompresor, zbiornik i sprężarkę, odwadniacz do kompresora.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany tekst, sprawdź opracowanie (https://legovisko.pl/legowisko-dla-szczeniaka) zamieszczone tutaj, znajdują się tam inne informacje, które będą dla Ciebie interesujące.

Te urządzenia nie należą do tanich. Średni koszt w miarę porządnego osprzętu do piaskowania to koszt blisko tysiąca złotych.


Jeżeli zamierzamy jednokrotnie wypiaskować dany detal, należałoby rozważyć oddanie go do profesjonalnego zakładu, w jakim za odpowiednią kwotę nam go wypiaskują.


Wybór musi być uzależniony od typu prac, częstości piaskowania, oraz własnych preferencji.