Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Sortowanie odpadków w domu - w jaki sposób sobie z tym radzić?

  • Posted on: 19 September 2020
  • By: addmean
Segregacja śmieci - niby taka prosta rzecz, a stwarza ambarasy. Radzimy, jak należycie sortować odpady.


Segregacja odpadów w domach jednorodzinnych nie powinna być większym wyzwaniem.


opakowania
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


W dużej części naszych miast to przedsiębiorstwa z branży oczyszczania dostarczają przydatne zasobniki do segregowania odpadków bądź jeden zbiorczy pojemnik, jeżeli ktoś woli opłacać za wywóz śmieci więcej, lecz ich nie sortować. Gdy dołożyć do tego możliwość stworzenia kompostownika na odpady bio, jakich dzięki temu już nie trzeba będzie wyrzucać, można mówić o względnym komforcie lokatorów domów jednorodzinnych. Daleko trudniej prowadzić efektywną segregację w niedużym gniazdku położonym na jednym z krajowych blokowisk. Tam, gdzie jakikolwiek metr nawierzchni jest nadzwyczaj wartościowy, nikt nie może przyzwolić sobie na ustawienie kilku dużych pojemników.


Jednak i na to znalazła się rada. Z myślą o takich użytkownikach firmy przygotowały zasobniki, jakie pomieszczą się pod zlewem w tradycyjnej szafce. Na ogół mają one od paręnastu do maksymalnie 25 litrów kubatury. Pewna część z nich zainstalowana jest na stelażach ułatwiających ich obracanie.

Jeżeli zaciekawił Cię taki tekst, sprawdź przykłady opublikowane tutaj. Z pewnością znajdziesz tu coś odpowiedniego dla siebie.

Dzięki temu nie trzeba się nawet bardzo pochylać, aby wyrzucić opakowania do odpowiedniego zasobnika.
Inne posiadają ułatwienia pozwalające na bezproblemowe zamocowanie na nich worów na śmieci, które w przypadku napełnienia kosza – co nie będzie skomplikowane ze względu na ich Rozmiar – można błyskawicznie odczepić, natomiast śmieci wynieść. Drudzy producenci zachwalają z kolei, iż do ich zasobników nie trzeba zakładać żadnych worków (oszczędność na ich kupnie), bo są bardzo bezproblemowe do umycia.