Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Święto Mikołaja - wyjątkowy czas na prezenty

  • Posted on: 17 February 2021
  • By: addmean
Grudzień to miesiąc, w jakim we wszelkich sklepach wydajemy o wiele więcej pieniędzy aniżeli kiedyś indziej. Dzieje się tak, bo w tym okresie przypadają dwie okazje, które wiążą się ze zwyczajem dawania sobie podarunków.


Pomimo że obie wspomniane powyżej okazje ściśle wiążą się z katolicyzmem, nie przeszkadza to ateistom ani wyznawcom innych religii w obchodzeniu wiążących się z nimi tradycji.


worek św mikołaja
Source: pixabay


To właśnie dlatego, że tak uwielbiamy Mikołajki i Boże Narodzenie sprzedawcy w ostatnim miesiącu roku uzyskują rekordowe zyski. Niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku, uwielbiamy dostawać podarunki. Sporo osób uważa, iż o wiele przyjemniejsze od tego jest obdarowywanie innych. Niezależnie od tego, w jakiej grupie się znajdujemy, worek św. Mikołaja powinien być pełen po brzegi. Szczególnie, jeżeli mamy dzieci, jakie nadal wierzą, że to właśnie ten święty, a nie przebrany tata przyniesie im podarunki, jeśli były grzeczne w mijającym roku.

Jeżeli chcesz zgłębić informacje na opisywany wątek, to odsyłam do linka (http://www.termoaparatura.com.pl/pl/article/18/Kontakt) w którym znajdziesz dużo ciekawych danych, które szczegółowo omawiają zagadnienie.

Na początku ostatniego miesiąca roku nie tylko wszelkie sklepy przeżywają prawdziwe oblężenie, również wypożyczalnie kostiumów mają wielu klientów. Pragniemy, aby naszym dzieciom podarunki dawał Mikołaj, aby poczuły one magię Świąt, pragniemy zrobić im pamiątkowe zdjęcie. Z tego powodu wypożyczamy stroje, jakie mają nas upodobnić do Mikołaja lub odwiedzamy miejsca, gdzie taki Mikołaj rozdaje podarunki.


biskupia czapka


Osoby bardziej religijne albo po prostu znające historię na pewno doskonale wiedzą, iż prawdziwy święty Mikołaj nie ma nic wspólnego z czerwonym brodatym dziadkiem - nie nosił czapeczki z pomponikiem, na jego głowie leżała biskupia czapka, albowiem sprawował on taką funkcję.
Niewiele osób planuje mikołajkowe spotkanie z postacią przebraną w włóczki oddający realia historyczne, jednak w razie czego również te stroje, aczkolwiek w mniejszej ilości znaleźć można w wypożyczalniach.