Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Diagnostyka drganiowa - niezaprzeczalnie jedna z najbardziej popularnych metod weryfikacji stanu technicznego urządzeń

  • Posted on: 14 May 2019
  • By: addmean
XXI wiek znamionuje niesłychanie szybki postęp technologiczny. Rozwiązania, które dawniej wydawały się zupełnie nieosiągalne, obecnie są na porządku dziennnym.


samochód
Author: David Prasad
Source: http://www.flickr.com


Widać to bardzo dobrze w dziedzinie przemysłu.


Usługi serwisowe stają się coraz bardziej popularne. Wiele przedsiębiorstw pragnie mieć pewność, iż stosowane przez nich maszyny działają jak należy oraz - co równie istotne - są w pełni bezpieczne.

Zainteresował Cię ten wątek? Zatem najedź na link (http://mangata.com.pl/) i ciesz się kolejnymi newsami. W razie jakiś pytań - odezwij się do nas.

Jednym z najchętniej wykorzystywanych sposobów oceny stanu technicznego urządzeń jest niewątpliwie diagnostyka drganiowa. Jej główne zadanie to rozpoznanie stanu obiektów w oparciu o odpowiednie symptomy a ściślej mówiąc drgania. Tego rodzaju analizy są niejednokrotnie dość skomplikowane, zwłaszcza wtedy, kiedy pojawiają się w rzeczywistych układach fizycznych.

Zaabsorbował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj dodatkowo ten świetne źródło. Przekonaj się, to też okaże się dla Ciebie warte zainteresowania.

Do przeprowadzenia badań procesów drganiowych wykorzystuje się cały szereg rozlicznych metod, dla przykładu: dyskretyzacyjną czy energetyczną.
Trzeba zaznaczyć, że niemniej skutecznym „systemem” rozpoznania stanu technicznego obiektów jest diagnostyka wibracyjna, która znajduje bogate zastosowanie w ocenie takich urządzeń jak chociażby: przekładnie zębate, wentylatory, pompy, młyny, sprężarki tłokowe, przenośniki, łożyska toczne, konstrukcje wsporcze, rurociągi - wymienaić można bez ustanku,