Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Gdzie szukać pomocy w sytuacji gdy zaginie krewny?

  • Posted on: 11 January 2015
  • By: addmean
detektyw
Source: http://www.morguefile.com/
Agencje detektywistyczne na pewno przywodzą ci na myśl historie o Sherlocku Holmesie, ale należy wiedzieć, że współcześnie one także funkcjonują. Nie zajmują się one jednakże łapaniem bandytów i rozwiązywaniem kryminalnych zagadek. Sprawdźmy więc, jakie usługi realizują agencje detektywistyczne. Jeśli już jesteśmy zdecydowani na wykupienie usług prywatnego detektywa, musimy uzbroić się w cierpliwość.

Większość sposobów, dobrze znanych nam z holywoodzkich seriali sensacyjnych jest w naszym kraju ustawowo niedozwolona. Zobaczmy na przykład podsłuchy – na użycie podsłuchu wymagana jest zgoda sądu, a o uzyskanie takiej jest bardzo trudno, w przypadku dochodzenia bez znamion popełnienia wykroczenia. Naturalnie, wynajęty detektyw jest w stanie przedłożyć notę do prokuratury z prośbą o zgodę, jednak takie decyzje są rzadko pozytywne. Inną sprawą jest oczywiście podsłuch wykorzystany nielegalnie, jednak, gdy nasz współmałżonek odkryje taki podsłuch, wynajęty detektywi poznań będzie miał ogromne nieprzyjemności prawne.

Po drugie, agencje detektywistyczne przydają się, gdy pragniesz odszukać kogoś, kto zaginął nagle. Każdego roku w Polsce gubią się masy ludzi, znaczny procent z nich żyje. Organy policyjne są zbytnio zajęte codziennymi zadaniami, by przez wiele dni poszukiwać konkretnej osoby, zatem agencje detektywistyczne mogą się tym zająć. Fachowy spec od szukania zaginionych potrafi znaleźć igłę w stogu siana.

śledztwo
Source: http://www.morguefile.com/
Poszukiwaniem osób zaginionych trudnią się również prywatni detektywi warszawa jako stolica kraju, gdzie również przepada bez wieści najwięcej ludzi, jest też największym rynkiem usług detektywistycznych. Agencje detektywistyczne, aby legalnie działać na terenie Polski, muszą znaleźć się w rejestrze detektywów w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Strategia poszukiwania zaginionego przygotowywana jest oczywiście w każdym przypadku indywidualnie, bo każdy taki przypadek jest inny. Detektywi opracowują strategię poszukiwań na podstawie szczegółowych ustaleń okoliczności, w jakich dana osoba zaginęła.

Robią to poprzez dotarcie do ewentualnych świadków czy innych osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na ten temat, ustalanie wszelkich kontaktów zawodowych i towarzyskich zaginionej osoby, rozpracowanie jej rozkładu dnia, nawiązanie dialogu z ewentualnymi porywaczami itp. Żeby namierzyć usługi detektywistyczne w sąsiedztwie twoje miejsca zamieszkania, do Google musisz wpisać sformułowanie, które będzie miała w sobie nazwę miejsca i naczelne słowo. Wzór wygląda więc w ten sposób: „detektyw miasto”. Dla uproszczenia lekcji zobaczmy przykład: „detektyw Kraków”. W poszukiwaniach osób zaginionych pomagają w reszcie także organizacje pozarządowe jak na przykład fundacja Itaka. Prowadzi ona bazę danych osób zaginionych, serwis informacyjny, załatwia wsparcie psychologiczne dla rodziny czy pomoc prawną. Działania te przyczyniły się do odnalezienia sporej grupy osób zaginionych.