Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Dostęp do dokumentów on-line w zasięgu rąk dowolnego przedsiębiorcy

  • Posted on: 8 May 2020
  • By: addmean
Dzisiaj osoba prowadząca własną działalność ma o wiele prościej niż osoba, która zakładała firmę kilka lat temu. Dziś posiadamy do dyspozycji internet, w którym można znaleźć wzory dokumentów czy też pomoc w prowadzeniu małej księgowości.


Teraz osoba prowadząca działalność mogłaby mieć dokumenty firmy online.
oczy
Author: PARA PAINTS
Source: PARA PAINTS


Można ściągnąć sobie darmowy program do wystawiania rachunków czy też program do rozliczania PIT-ów. Jest w internecie wiele dokumentów, jakie można uzupełnić on-line. Te dokumenty (www.efematic.pl/) to przykładowo wzór umowy o dzieło czy też świadectwo pracy. Wypełniamy niezbędny dokument, generujemy z niego PDF-a i drukujemy na drukarce. Jest również okazja wysłania uzupełnionego dokumentu e-mailem do wyznaczonej instytucji. Na wielu serwisach można by mieć dostęp do wielu wymaganych dokumentów. Nieważne czy chciałbyś założyć firmę, czy już ją prowadzisz i niezbędny ci program do sporządzania faktur. Teraz w internecie można by znaleźć wszystkie konieczne narzędzia oraz w łatwy sposób prowadzić swoją firmę.


Jeżeli chcesz zatrudnić kolejnego pracownika, to masz dostęp do umowy o pracę, którą możesz wypełnić on-line lub wygenerować PDF-a przygotowanego do wydrukowania. Jeśli ci wygodnie, to mógłbyś również przesłać taką umowę e-mailem. Na stronach internetowych odnajdziesz wszystkie dokumenty potrzebne do otworzenia działalności. Bez wizyt w różnych instytucjach jest możliwe dzisiaj założenie swojej działalności. Należy jednak mieć podpis elektroniczny po to, aby urząd miasta miał pewność, że żadna osoba nie podszyła się pod Ciebie. Podpis elektroniczny nie będzie niezbędny, jeżeli składasz wniosek o założenie działalności samodzielnie w urzędzie miasta. Do założenia działalności nie są potrzebne jakieś specjalistyczne dokumenty.
Początkowym krokiem jest wypełnienie formularza CEiDG. Po dostaniu decyzji o wpisie można brać się do dalszych etapów przykładowo otwarcia konta bankowego czy wyboru metody opodatkowania.