Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Czym jest umowa o zakazie konkurencji oraz kiedy zachodzi przedawnienie zobowiązania podatkowego?

  • Posted on: 31 May 2019
  • By: addmean
Umowa o zakazie konkurencji mówi o tym, że pracownik nie może kierować wobec chlebodawcy żadnej działalności konkurencyjnej. Nie zdoła również bezsprzecznie wykonywać pracy w ramach stosunku pracy dla podmiotu, który prowadzi taką samą aktywność. Pracownikowi należy się odszkodowanie za dochowanie zakazu. W Necie zdołamy odkryć dużo orientacyjnych umów o zakazie konkurencji i formularzy, z jakich możemy korzystać.
Inwestycja
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Prawo podatkowe obejmuje mnogość różnych norm i dekretów. Jednym z nich jest doroczne zliczanie się z podatku. Wskazane jest pamiętać o tym, iż oprócz zapłacenia podatku za otrzymywane przychody, zdołamy także skorzystać z odliczeń oraz ulg fiskalnych. Rozliczając poniektóre deklaracje skarbowe, zdołamy posiadać prawo (znajdź informacje) do określonych ulg podatkowych, na przykład ulgi prorodzinnej, ulgi na Internet albo również ulgi rehabilitacyjnej. Czytaj też .

Wskazane jest zorientować się jakie odliczenia od podatku nam przysługują oraz z jakich ulg zdołamy skorzystać . Dzięki temu zapłacimy niższy podatek, a więc zachowamy kapitał.

Zaintrygowały Cię opisane tutaj wątki? Jeżeli potwierdzasz, to dowiedz się również (https://www.workservice.pl/praca/walbrzych/) dużo szczegółów o tej tematyce. Drogę utoruje Ci poniższy link.

Rozliczenie podatku należy wykonać w właściwym, ustalonym terminie. Jeżeli nie dotrzymamy terminu składania zeznania skarbowego, wtenczas na pewno zdołamy zapłacić wysokie sankcje karne.

Jednakże należałoby pamiętać, iż zobowiązania te nie są wieczne i niektóre mają swój termin ważności, a więc mogą ulec przedawnieniu. Zdoła więc nadejść przedawnienie zobowiązania podatkowego . Pojęcie to pozostało jednoznacznie ujęte przez przepisy podatkowe. Przedawnienie może nastąpić z mocy prawa bądź z mocy decyzji administracyjnej.
podpis
Source: pixabay
Wolno więc zakomunikować, że istnieją obecnie dwa typy przedawnienia zobowiązania podatkowego. Zobowiązania skarbowe przedawniają się po okresie pięciu lat od daty, w jakiej upłynął czas zapłacenia podatku. Rzecz jasna powinno się wziąć pod uwagę także to, iż są wyjątki od tej zasady, niektóre zobowiązania skarbowe przedawniają się już po upływie trzech lat, natomiast nie pięciu.