Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób winna wyglądać dobra ochrona informacji osobowych w korporacji i dlaczego to tak bardzo istotne?

  • Posted on: 18 October 2020
  • By: addmean
Co jakiś okres słyszymy w mediach o tzw. wycieku danych osobistych. O co chodzi w tego typu informacji? Jaki wyciek? Czy coś się rozlało? Więc nie należałoby traktować tego typu wyrazów dokładnie.


Żadna woda się nie rozlała, chyba że dane, jakie zobaczyły światło dzienne okazały się bardzo wrażliwe i tajne.
W tych określonych informacjach idzie o wydostanie się na zewnątrz takich własnych prywatnych informacji jak PESEL czy też adres. Z jakiego powodu to tak groźne? Nie ma persony, która pewnego ślicznego dnia nie chciałaby otworzyć swoją skrzynkę pocztową oraz wyszukać w niej list z wymaganiem bezzwłocznej spłaty nie zaciągniętego przez nią zobowiązania kredytowego. A z jakiego powodu mogło by się tak stać? Gdyż kiedyś w pewnym np. banku ktokolwiek nie dopilnował swoich zobowiązań oraz nie uchronił danych klientów firmy przed nieautoryzowanym do nich dostępem.

Jeśli analizowana kwestia okazała się dla Ciebie ważna oraz chcesz ją zgłębić też pod innym kątem, przeczytaj więcej znajdziesz tu (http://www.jednosc.pl/) - ona też ją omawia.

Przeto także funkcjonuje tego typu oferta jak ochrona danych osobowych w firmie, w klamry jakiej wliczają się tego typu czynności jak audyt bezpieczeństwa czy wprowadzanie i aktualizacja bieżących zabezpieczeń.
W razie wdrażania przebudowy nie idzie wyłącznie o przemianę jakiegoś loginu lub zainstalowanie kilku kolejnych programów. Tego typu usługa to kompleksowe wyjście dla nawet dużych firm. Idzie albowiem również o właściwe zabezpieczenie pomieszczeń, w których są serwery z tajną zawartością.


Alarmy, układy zredukowania dostępu, zamki diagnostyczne wzór źrenicy oczu. To dopiero jest właściwa ochrona danych osobowych w firmie. Każda szanująca się korporacja winna podobnego rodzaju ochronę mieć.