Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Pomysł na firmę - firma transportowa

  • Posted on: 20 April 2019
  • By: addmean
Rozmyślasz nad uruchomieniem przedsiębiorstwa transportowego i nie masz pojęcia od czego począć? Jesteś zawodowym kierowcom oraz chcesz pracować dla siebie?


Rozpoczęcie prywatnej działalności transportowej stanowi świetna opcja dla osób, jakie nie chcą pracować na etacie jak też będą w stanie uzyskać początkowy kapitał.
transport osób
Author: www.indeco.pl
Source: www.indeco.pl


W prostym wariancie na start przedsiębiorstwa należy przeznaczyć sumę na pułapie plus minus 70 000 zł. Przy czym zakup floty można finansować prywatnymi pieniędzmi, lecz także skorzystać z samochodowego kredytu lub leasingu. Jeśli nie posiadasz potrzebnych środków na rozpoczęcie działań, zapoznaj się z obecną propozycją dotacji dla nowo powstałych przedsiębiorstw. Transport osób również poza granicami kraju nastręcza dodatkowo otrzymania wspólnotowej licencji na transport, przyznawanej też przez GITD.


Zapewne wiesz już na którym terenie będziesz działać. Na pewno dobrze jest zorientować się z kim będziesz konkurował. Dowiedz się które są silne strony Twych rywali, a także jakie są średnie ceny usług które również Ty będziesz świadczyć. Jeżeli idzie o transport osób konkurencja jest niezwykle duża. Na nieszczęście podaż przewyższa zapotrzebowanie. Należy także zbadać to jakie zagrożenia mogą stanowić inne formy przewozu. Coraz bardziej atrakcyjny staje się przewóz kombinowany, kolejowy nie jest tak modny, jak drogowy, ale jego znaczenie powoli rośnie. Trzeba zastanowić się nad spożytkowaniem innych możliwości.
Kolejną sprawą będą firmy, jakie będą Ci dostarczać wyroby konieczne do prowadzenia działań (paliwo, serwis). Ważne jest odnalezienie takich podmiotów, jakie będą świadczyć swoje usługi na takim pułapie opłat, jaki pozwoli być Ci konkurencyjnym.