Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Kilka ważnych informacji na temat możliwości otwarcia kancelarii prawniczych w Niemczech przez adwokatów z naszego kraju.

  • Posted on: 15 May 2019
  • By: addmean
Jedną z bardzo dużych zalet, które przyniosła ze sobą Unia Europejska, jest możliwość otwierania swojej firmy we wszystkich krajach członkowskich. Rzecz jasna obowiązują tutaj określone ograniczenia, regulacje i okresy przejściowe, lecz w zdecydowanej większości sytuacji będzie to możliwe bez większych ograniczeń.


adwokat
Author: Gage Skidmore
Source: http://www.flickr.com
Dotyczy to również adwokatów (sprawdź tą kancelarię), jacy po spełnieniu określonych procedur również świadczyć mogą swoje usługi na terenie innych krajów. W szczególności kancelarie z naszego kraju bardzo chętnie patrzą w kierunku naszego sąsiada na zachodzie, to znaczy Niemiec. Rozróżnić przy tym trzeba dwa rodzaje świadczenia usług, to znaczy wykonywanie tego zawodu mając tam siedzibę kancelarii oraz tymczasowe zlecenia dla klientów. Obie te kwestie regulowane będą przez przepisy naszych sąsiadów w oparciu o dyrektywy unijne. Jeśli chodzi o tę pierwszą opcję polski radca prawny albo adwokat będzie mógł świadczyć usługi na terenie Niemiec dopiero w takim przypadku, jeżeli będzie przyjęty do izby adwokackiej, aby to zrobić trzeba złożyć odpowiedni wniosek i wnieść konieczne opłaty.
Po pierwsze trzeba zacząć od tego, że zamierzając prowadzić działalność u naszych sąsiadów należy posiadać uprawnienia do otworzenia kancelarii w kraju, z którego się pochodzi.
prawo


Wiąże się to więc z właściwym wykształceniem, a także dopuszczeniem do pracy w zawodzie, z takich też powodów przykładowo aplikanci tego warunku nie spełnią. W przypadku polskich prawników muszą posiadać oni tytuł radcy prawnego albo adwokata. Jeśli będzie chodzić o radców, to zadbano, żeby oni także mieli taką możliwość, gdyż mają takie same kwalifikacje, co adwokaci. Co istotne, obowiązkiem adwokatów jest coroczne pokazanie dokumentów które mają potwierdzić uprawnienia o tym, że można wykonywać zawód, jakie należy przedstawić niemieckiej izbie adwokackiej. Dodatkowym wymogiem jest, aby adwokat w Niemczech (Balduin Pfnür i Partner) pochodzący z innego państwa posiadał obywatelstwo któregoś kraju członkowskiego lub Szwajcarii, obowiązkowe będzie również odpowiednie ubezpieczenie, które trzeba zakupić przed podjęciem działalności.