Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Jakie dokładnie świadczenia może zaoferować dobry zakład pogrzebowy?

  • Posted on: 10 August 2019
  • By: addmean
Nastawienie do zagadnienia śmierci bardzo różni się zależnie od konkretnej kultury. Nasza polska tradycja ma prawo szczycić się tym, że my nie zapominamy o naszych przodkach i co najmniej raz w roku odwiedzamy ich miejsca ostatecznego spoczynku.


Każdy rozumie, jaka firma jest najmowana do tego rodzaju działań, jednak dużo osób nie wie, jakiego rodzaju ponadto świadczenia ona oferuje.


Pełen wybór garnaków Berghoff - pogrzebowy
Tego typu zakład - witryna w tym temacie - pogrzebowy oferuje między innymi usługi pogrzebowe, w skład jakich wchodzi nie tylko przewóz zwłok na cmentarz i umieszczenie trumny w stosownie wcześniej przygotowanym miejscu. To również doradztwo dla bliskich osób zmarłego, gdyż mogą być oni nie do końca zdolni do logicznego myślenia. Zgon ma niestety wpływ na trzeźwość rozumowania. Inną grupą świadczeń mogą być te, jakie tyczą się czynności na terenie nekropolii. Zaliczają się do nich czynności grabarskie. Tu warto wspomnieć, że ich obowiązkiem jest nie tylko pochowanie ciała, lecz także ekshumacja zwłok, jeśli powinny być one ponownie zbadane przez lekarza lub mają zostać usytuowane w innym grobie.


Warto również dodać, że taka firma mogłaby zajmować się kompleksową obsługą zamówienia, jakkolwiek makabrycznie by to nie brzmiało. Tego typu zakład pogrzebowy oferuje więc również świadczenia florystyczne, czyli mógłby zapewnić dekoracje kwiatowe oraz oferuje wydruk tzw. klepsydr.


Naturalnie w przypadku potrzeby, można by wybrać nie tylko rodzaj trumny, lecz także urny, jeśli zdecydujemy się na Kremację, czyli spopielenie zwłok. Jest to bardzo popularna postać pogrzebu, przykładowo w Szwajcarii, ponieważ ze względu na niewielką powierzchnię państwa, nie ma tam tak dużo cmentarzy jak w naszym kraju.