Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Jak działa sprężarka

  • Posted on: 6 January 2015
  • By: addmean
Sprężarka tłokowa
Source: http://www.pneuma.pl/
Niewielu z nas interesuje się tym, czy powietrze w naszym domu ma dobrą wilgotność. Obecnie, w czasie upalnego lata stanowi mniejszy problem, ale nazbyt wysoka wilgotność powietrza w pomieszczeniach może być przyczyną bardzo wielu kłopotów. Należy to skontrolować, aby uchronić się przed grzybami, zaciekami i powstawaniem rdzy Sprężarki śrubowe charakteryzują się wysoką wydajnością działania. Istotną funkcję odgrywają tu 2 ruchome wielkie śruby, które podwyższają ciśnienie.

Sprężarki śrubowe pracują dzięki silnikowi spalinowemu. Są też typy zaprzęgające energię elektryczną. Bardzo często można napotkać sprężarki śrubowe (http://www.pneuma.pl/category-pl/sprezarki-srubowe/19/) na placach konstrukcyjnych, gdzie są niezbędnym elementem maszyn budujących tam robotników.
sprężarka
Source: http://www.pneuma.pl/
Jednym z takich sprzętów, które bardzo ułatwia pracę nie tylko w różnorakich przedsiębiorstwach, ale też w mieszkaniu są sprężarki powietrza.

Jedne są większe, inne małe, w dodatku także odróżniają się mechanizmem działania i tym, w jaki sposób powietrze jest w nich sprężane. Nie mniej prawda jest taka, że dużo sprzętów nie działałoby dziś tak świetnie jak funkcjonuje, gdyby właśnie nie było takich sprężarek. Możemy przez nie bez żadnego problemu napompować koła w pojeździe oraz właściwie nie musimy w to przykładać żadnego wysiłku fizycznego. Z drugiej strony także takie sprężarki ułatwiają nam malowanie natryskowe, co bardzo ułatwia naszą pracę oraz powoduje, iż mamy szansę brać dużo więcej zleceń, a więc też i dużo więcej zarobić.

Sprężarki tłokowe (http://www.pneuma.pl/category-pl/sprezarki-tlokowe/20/), jak sama nazwa podpowiada, mają w swej budowie duże tłoki, które przepychają gaz, robiąc tą drogą ciśnienie. Identycznie jak sprężarki śrubowe, mogą być wspomagane przez różnorakie silniki. www.pneuma.plKorzysta się z nich także w czasie doprowadzania do stanu użytkowania pomieszczeń po zalaniach - różnego rodzaju piwnic albo nawet domach po powodziach. Jeśli nie ucierpiała konstrukcja budynku, można go odremontować i osuszyć.

Na zakończenie tematu zostaje nam maszyna membranowa, dziś rzadko stosowana. Jest ona w zasadzie reliktem z dziedziny historii maszyn. Wykorzystywana była najczęściej jako pompa wody do zalewania ognia, montowane w wozach strażackich sprzed 2 stuleci.