Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Czy outsourcing się opłaca?

  • Posted on: 10 August 2019
  • By: addmean
Skomplikowana sytuacja na rynku gospodarczym sprawiła, iż dużo firm dokładnie przygląda się strukturze sumptów, usilnie szukając metod na zredukowanie wydatków działania firmy.


Outsourcing jest to system zewnętrznych usług zlecanych przez przedsiębiorstwa, które poszukują nowoczesnych rozwiązań aby zredukować koszta ich działalności, podnieść własną konkurencyjność, polepszyć jakość usług jak także zoptymalizować inwestycje. Dość popularną formą outsourcingu jest outsourcing księgowości i finansów. Korzystają z niego rozmaitego rodzaju firmy tak te mniejsze, których nie stać na własnego księgowego jak też duże korporacje, które nie chcą trzymać własnego działu księgowego. Prowadzenie wewnętrznej księgowości to ogromny koszt dla przedsiębiorstwa - trzymanie drogich etatów, kupno oraz modernizacja narzędzi w formie sprzętu komputerowego oraz informatycznego oprogramowania przeznaczonego dla rachunkowości jak też koszta większej powierzchni biurowej. Poza obniżką kosztów stałych firmy, walorem prowadzenia rachunkowości przez przedsiębiorstwa zewnętrzne jest cesja na nie odpowiedzialności za punktualność oraz zgodność z obowiązującym prawem.


pierścionek zaręczynowy, biżuteria
Author: e-azur.pl
Source: e-azur.pl


Prócz finansów oraz księgowości istnieją inne dziedziny outsourcingu. Wykorzystanie zasobów zewnętrznych z powodzeniem wykorzystuje się między innymi w informatyce, kierowaniu zasobami ludzkimi, zarządzaniu jakością, instruktażach czy też przewozie.
W grę wchodzi także elektroniczna archiwizacja dokumentów albo niszczenie faktur. W czasie kryzysu gospodarczego przedsiębiorcy muszą wykorzystywać przeróżne formy, jakie pomogą im zmniejszyć wydatki. Wybierają zatem outsourcing.