Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

W jakiej sytuacji iść do profesjonalnego notariusza?

  • Posted on: 17 September 2020
  • By: addmean
Notariusz jest osobą , która sporządza dokumenty na zamówienie i pieczęcią urzędową nadaje im moc w świetle prawa. Z racji, że notariusz ma powinność dopilnowania zgodności prawnej spisanego dokumentu oraz ma on troszczyć się o interesy wszystkich stron których dokument dotyczy, dokumenty stworzone przez notariusza mają charakter urzędowy. Dokumenty spisane w kancelarii notarialnej mają na celu zapobieganie sporom sądowym, bądź stanowić zabezpieczenie interesów. Korzystanie z usług notariusza jest dobrowolne, jednak w przypadku niektórych rodzajów umów, wymagane jest notarialne jej potwierdzenie.

Akty notarialne
Prawnik
Author: Daniel X. O'Neil
Source: http://www.flickr.com
Przykładowym dokumentem wymagającym notarialnego potwierdzenia jest akt własności, podpisywany między innymi podczas kupna nieruchomości lub domu. Notariusz (zobacz kompletną propozycję pod adresem) ma obowiązek dbania o sprawdzenie prawdziwości poprzedniego aktu własności oraz dokonać odpowiedniego wpisu w księdze wieczystej. Pracownik (Rozglądasz się za interesującą pracą? Sprawdź propozycje: praca biurowa poznań) ten zajmuje się również potwierdzaniem prawdziwości akt, podpisów oraz tworzenia oświadczeń, które mogą się przydać w przyszłości do ubiegania się praw o własność intelektualną. Z usług notariusza korzysta się nierzadko też w czasie tworzenia testamentu – urzędnik dba wówczas o poprawność zapisów dokumentu, w celu uniknięcia sporów dotyczących jego treści. Wysokość opłaty notarialnej jest uregulowana odpowiednią ustawą, może być ona ciągła, bądź zależeć od wartości podpisywanej umowy.

Gdzie poszukiwać usług?
Dokumenty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
W każdej miejscowości znajduje się przynajmniej kilka kancelarii notarialnych. Wysokość cen w każdej kancelarii jest taka sama, toteż warto wybierać specjalisty na podstawie komfortu dojazdu do siedziby. Najbliżej położoną kancelarię notarialną można znaleźć wyszukując w Internecie przykładowe hasło zawierające lokalizację określonego miasta. Dla ludzi mieszkających w Warszawie taką frazą jest np. „notariusze warszawa” . Wyszukiwarka internetowa wyświetli wówczas mapę miejscowości z naniesionymi nań punktami wszystkich kancelarii notarialnych. Decydując się na któregoś specjalistę, warto sprawdzić godziny działania jego kancelarii, oraz zaopatrzyć się w inne pomocne dane, jak np. numer telefonu.