Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Dlaczego nie ma sensu się spieszyć z wyborem konkretnych studiów? O jakiej rzeczy warto widzieć?

  • Posted on: 3 November 2021
  • By: addmean
Wybór drogi edukacyjnej nie jest łatwym zadaniem, tym bardziej w wieku, kiedy młodzi ludzie nie do końca wiedzą, co chciałyby robić. Natomiast z tą decyzją nie warto się spieszyć.
Czemu?


dokumenty
Author: Ian Lamont
Source: http://www.flickr.com


Wiele osób na pewno z własnego doświadczenia wie, iż wybieranie kierunku na szybko nie jest niczym dobrym. Szczególnie w momencie, gdy nie do końca się wie, czym się zająć. Nie mając motywacji, można poczuć zniechęcenie oraz zarzucić uczenie się. Gdy brak obranego celu oraz nie widzimy perspektyw, to możemy mieć kłopot, ażeby taką edukację dokończyć. Dlatego decyzja o wyborze studiów musi być podjęta świadomie. Wszak nietrafione wybory mogą nas całkiem zniechęcić do edukacji.


Renowacja budynku
Author: Micolo J
Source: http://www.flickr.com


Okazuje się natomiast, iż brak decyzji zaraz po liceum w ogóle o niczym nie musi przesądzać. Warto bowiem zbierać różnego rodzaju doświadczenia, jakie zaprocentują na przyszłość. Część osób idzie do tej pierwszej pracy, jaka może być doskonałym początkiem drogi zawodowej. Także będąc zatrudnionym, możemy się kształcić. W takim wypadku często również decydujemy się na studia wiążące się ze swoim obecnym zakładem pracy, co pozwala awansować i podnosić własne kompetencje, a w konsekwencji więcej zarabiać.
Przykładowo pracując w urzędzie na niższym stanowisku lub odbywając w takim miejscu staż, przydatne będą studia w zawodzie administracja.

Jeśli ta kwestia Cię ciekawi, to masz możliwość zdobyć zbliżone dane na podnoszone zagadnienie. W tym celu odwiedź proponowany tekst.

Ten wybór będzie jak najbardziej uzasadniony, a wiedza, jaką stamtąd się wyniesie, zostanie wykorzystana na co dzień.