Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

O czym należy pamiętać, urządzając pomieszczenia magazynowe? Co jest ważne, kiedy chodzi o funkcjonalność oraz bezpieczeństwo?

  • Posted on: 5 September 2019
  • By: addmean
Są tego typu miejsca, w których konieczne jest przestrzeganie odpowiednich środków ostrożności. Należy zadbać o konkretne rzeczy już na etapie projektowania takich wnętrz.


magazyn
Author: David Krieger
Source: http://www.flickr.com
Mowa o magazynach, gdzie należy pamiętać o kilku sprawach.


Magazyn to miejsce służące do składowania różnego rodzaju artykułów. Należy tutaj zadbać o odpowiednią organizację, lecz także o sprawy bezpieczeństwa. Gdy chodzi o pierwszą kwestię, to ważne jest stworzenie stref, które będą pełniły poszczególne funkcje. Meble użyte do składowania muszą być trwałe i opisane w taki sposób, żeby było wiadomo co i w jakim miejscu się znajduje. W taki sposób sprawniej się uda dotrzeć do konkretnych artykułów. Właściwie oznaczone muszą być również trasy, po których poruszają się wózki zwane widłowymi. Chodzi przede wszystkim o znaki na posadzce o wyróżniającym się białym albo żółtawym kolorze.


Tego typu znaki poziome pozwolą również zatroszczyć się lepiej o poziom bezpieczeństwa osób zatrudnionych. Poza tym, w czasie załadunku lub rozładunku ważne jest też postawienie słupków i łańcuchów, które zamkną niebezpieczne miejsce oraz będą ostrzeżeniem przed chodzeniem tam. Istotne jest również jasne wydzielenie ścieżek do ewakuacji oraz przeszkolenie osób zatrudnionych w ten sposób, ażeby wiedzieli, jak z nich korzystać.


Ta wiedza na pewno przyda się w sytuacji zagrożenia, jakim może być na przykład wybuch pożaru. To tylko część rzeczy, o których nie powinno się zapominać, projektując przestrzeń magazynową. Jednak są one bardzo istotne.