Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Każde formalności związane z pochówkiem

  • Posted on: 4 April 2019
  • By: addmean
Śmierć dotyczy każdego, bez względu na urodzenie, wyznanie, bądź stan majątkowy.


Jest to natomiast bardzo uciążliwy czas dla krewnych. W tej sytuacji ciężko się zorganizować na tyle, ażeby osobiście załatwiać wszelakie formalności połączone z pochówkiem.


naczynia
Author: Husqvarna
Source: Husqvarna


W każdym mieście jest sporo firm pogrzebowych, które zajmują się najważniejszymi formalnościami z tym powiązanymi. Takie firmy posiadają wszelkie zezwolenia na transport zwłok, stosowne samochody do tego poświęcone. Aktualnie wielu Polaków wyjeżdża na stałe do innych państw nie tylko w Europie. Żyją tam, pracują i umierają. Większość z nich zastrzegła WCześniej, że pragnie być pogrzebana we własnym kraju. W tej sytuacji transport zwłok do kraju wymaga organizowania wielu formalności urzędowych. Potrzebna jest także stosowna logistyka, którą zapewnić ma możliwość tylko profesjonalna firma, gdyż nie każde przedsiębiorstwo przewozowe ma tego rodzaju kompetencje. Sprowadzenie do Polski zwłok, albo prochów zmarłego, także koszty przygotowania należytej dokumentacji spoczywają w gestii osoby podejmującej wolę o sprowadzeniu zwłok. W takiej sytuacji rodzina posiada ten komfort, że jakiekolwiek działania administracyjne w imieniu rodziny może wykonać przewoźnik, jakiemu powierzono przewóz. W przypadku transportu zwłok samolotem, trzeba mieć dokument ze szpitala o zabalsamowaniu zwłok.
Czasem konieczne jest towarzyszenie zwłokom przez co najmniej jedną osobę. Przewóz prochów umieszczonych w urnie ma możliwość odbywać się dowolnym środkiem transportu, jednak z stosownym uszanowaniem dla tych szczątków.