Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Dzisiejsze sposoby sterylizacji instrumentów medycznych

  • Posted on: 13 January 2021
  • By: addmean
Pewnym z najważniejszych sposobów sterylizacji, który spełnia wymagania sanitarne, jest użycie sterylizatora parowego. Aktualnie nie wyłącznie gabinety zabiegowe, ale również medyczne i kosmetyczne powinny posiadać tego rodzaju urządzenie.


Dzięki 100% jałowości narzędzi medycznych autoklaw Melag gwarantuje bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu . Autoklawy medyczne należą do grupy nazywanej sterylizatorami parowymi, gdyż procesy zachodzące w ich komorach odbywają się z powodu obecności wody oraz ciepła. Rozgrzana do 121 stopni komora, zastępuje ciecz odnajdującą się w jej wnętrzu w parę wodną, jaka gruntownie penetruje narzędzia poddawane sterylizacji.
autoklaw parowy
Author: Administración Nacional de la Seguridad Social
Source: http://www.flickr.com


Aby podnieść wydajność procesów a tym samym usunąć ryzyko przetrwania poniektórych drobnoustrojów lub wirusów, autoklaw parowy wyekwipowano do tego w pompę, wysysającą w czasie cyklu powietrze z wnętrza komory (sprawdzony autoklaw parowy). Dla rozróżnienia urządzeń nie mających próżniowej pompy od tych, które ją posiadają, autoklawy podzielono na klasy.

Ten serwis internetowy okulista dziecięcy w Warszawie zawiera ciekawe dane na opisywany temat, zatem, jeżeli ta kwestia Cię absorbuje, to zobacz to koniecznie.

Autoklawy medyczne - jak sama nazwa podkreśla, zaliczają się do sprzętów medycznych a zatem muszą realizować szereg wymogów wypływających z norm prawnych. Jedną z nich jest posiadanie certyfikatu CE. Dokument to wydaje uprawniona jednostka notyfikowana, po uskutecznieniu przez producenta szeregu procedur z obszaru projektowania, budowy i wytwarzania autoklawów przeznaczonych do sterylizacji instrumentów medycznych.


Sterylizator medyczny ma zatem odgórnie nałożone parametry, które musi bezwzględnie spełnić.

Masz przeświadczenie, że pokrewne materiały wyjaśnią Ci lepiej tę kwestię? Jeśli tak sądzisz, zobacz w tekście (http://naklejki-wroclaw.pl/) inny tego typu punkt widzenia.

Temperatura, czas, napór zostały precyzyjnie obliczone i nie powinny być ani przekraczane, ani zaniżane.