Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/fellowshipinhislove.com/includes/menu.inc).

Parę słów odnośnie sitodruku

  • Posted on: 6 September 2019
  • By: addmean
Z pewnością większość osób niejednokrotnie zastanawiało się, jakich farb używa się do nakładania nadruków na przykład na bluzy, bądź też przedmioty metalowe.


farba sitodrukowa
Author: Reece Chapman
Source: http://www.flickr.com
Choć odpowiedź wydaje się pewna, to jednak nie każdy ją zna. Dobrze więc zapoznać się z nimi, aby w przyszłości nie mieć podobnego problemu.


komputer
Source: www.morguefile.com


Jedną z nich jest farba sitodrukowa, która znalazła swoje zastosowanie w tak zwanej „technice druku sitowego” (o farbie sitodrukowej). Farba ów jest podzielona na wiele kategorii – w zależności od sposobu utrwalania jej, jak również i sposobu schnięcia. W drugiej sprawie istnieją trzy grupy, między innymi farby do sitowego druku, rozpuszczalnikowe i utwardzane. Każda z nich charakteryzuje się różnymi kolorami. W podobny sposób wyróżnia się farby wodne oraz plastizolowe. Pierwsza z nich nie posiada we własnym składzie PCV, czy też formaldehydu oraz wyznacza się bezwonnością. Za jej pomocą barwy nałożone są żywe oraz nader nasycone. Sitodrukowe farby plastizolowe z kolei posiadają większy współczynnik pokrycia, ale ich zapach jest silniejszy. Zależnie od drukarni specjalizującej się w drukowaniu sitowym, stosuje się oba rodzaje farb. Ów produkty są odporne na pranie, bowiem utrwala się je w temperaturze blisko 160°C.


wnętrze w nowoczesnym stylu
Author: BetaView Aluminium Windows and Doors
Source: http://www.flickr.com


Do dodatkowego utrwalenia farby stosowana jest folia metalizowana, jednostronnie zgrzewana. Jej podstawą jest znana wszystkim folia przezroczysta, na którą nakłada się aluminium. Ów folia znalazła swoje zastosowanie między innymi w oklejaniu butelek, a także opakowań stosowanych do żywności.


Ich najważniejszymi właściwościami jest duży połysk oraz niska przepuszczalność tlenu, bądż też pary wodnej, dzięki czemu pakowana żywność posiada dłuższą datę przydatności. Folia metalizowana jednak jest odporna na pęknięcia oraz nie rwie się.