Ludzie uwielbiają muzykę

Wybieramy kapelę na wesele. Na co powinno się patrzeć ?

  • Posted on: 17 November 2022
  • By: addmean
Zabawa weselna
Author: Michael Bentley
Source: http://www.flickr.com
Uroczystości weselne to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Ktoś kto miał możliwość w nich brać udział na pewno wskaże na ich osobliwy nastrój. Klimatu imprezie bez wątpienia nadaje orkiestra weselna - to ona wybija rytm zabaw. Kluczowy wpływ na trzymanie właściwego pulsu biesiady ma lider kapeli, który to jest równolegle wodzirejem. Jego charyzma, umiejętności showmana, interakcja z weselnikami - to czynniki, od jakich będzie zależeć powodzenie całego przedsięwzięcia.

Krótki przegląd typów kawałków muzycznych

  • Posted on: 11 November 2022
  • By: addmean
na koncercie muzycznym
Author: Chris Musil
Source: http://www.flickr.com
Sztuka, jakiej tworzywem jest dźwięk towarzyszy ludzkości w różnorodnych odmianach od wieków. Nie jest prosto w sposób bezsporny wskazać chociaż w przybliżeniu datę pojawienia się muzyki. Wiemy jednakże, że już monotonne śpiewy ludzi z jaskiń były początkową próbą jej stworzenia. Człowiek pierwotny na pewno śpiewał żeby dodać sobie otuchy oraz poprawić samopoczucie. W epoce Starożytności zaszedł rozkwit muzyki. Powstały przede wszystkim liczne instrumenty strunowe (np. harfa, lira) oraz dęte drewniane (np. fujarki). Nie brak było również tych najoryginalniejszych jak choćby muszli.

W jaki sposób można w dzisiejszych czasach uczyć się o historii - krótki przewodnik po płytach i piosenkach wojskowych

  • Posted on: 27 August 2022
  • By: addmean
Nie tracąc nadziei

Nawet po tylu latkach, przerażające wspomnienia z Powstania Warszawskiego w dalszym ciągu trwają w umysłach wielu, szczególnie tych, którzy przetrzymali te okropności w Warszawie. Młode generacje tego nie odgadną, są w stanie wyłącznie zerknąć na mundury ilustrowana encyklopedia. Wypada tu również nadmienić o ludziach zamkniętych w gettach przez hitlerowskiego przywódcę Adolfa Hitlera.

Przygotowywanie imprez masowych krok po kroku - zaplecze techniczne oraz prawne imprezy

  • Posted on: 3 August 2022
  • By: addmean
telebim na koncercie
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Przygotowanie imprezy, tworzonej dla ogromnej liczby odbiorców, to poważne zadanie. Żeby impreza była udana i w pełni bezpieczna, trzeba zadbać o wiele rozmaitych kwestii, jak obsługa techniczna imprez, albo wynajem agregatów prądotwórczych. Dobrym pomysłem jest rozpocząć od zaplanowania zadań, by nie zaniedbać żadnego z ważnych zagadnień.

Pages