środowisko

Czy warto inwestować w ogniwa fotowoltaiczne?

  • Posted on: 1 December 2020
  • By: addmean
fotowoltaika gdynia
Author: www.philstefansphotography.com
Source: http://www.flickr.com
Dziś jesteśmy zmuszeni do tego, aby w coraz większym stopniu wykorzystywać odnawialne źródła prądu.


Z jednej strony rezerwy paliw kopalnych – węgla, gazu a także ropy naftowej – powoli się kończą, natomiast z drugiej – ich spalanie bardzo zanieczyszcza środowisko jak też ma swój wkład w ocieplaniu się klimatu.

Który powinno się zakupić perfekcyjny odkurzacz, jeśli ktokolwiek z naszej rodziny cierpi na alergię?

  • Posted on: 22 November 2020
  • By: addmean
stary fajny busik volkswagena
Nie trzeba by być osobą niezwykle dbającą o czystość swego auta, aby kupić dla siebie urządzenie ułatwiające konserwację swojego auta. Naturalnie należałoby posiadać swą nieruchomość z garażem, gdzie moglibyśmy bez pośpiechu wykonać wszystkie potrzebne czynności.


Takie wymienione uprzednio urządzenia to np.

Nowe życie sprzętu elektrycznego i elektronicznego!

  • Posted on: 11 July 2019
  • By: addmean
AGD
Author: Pat Hayes
Source: http://www.flickr.com
Często zdarza się, iż nie mamy pojęcia co zrobić z zepsutą pralką, odkurzaczem, który odmówił posłuszeństwa czy zużytymi bateriami od pilota albo telefonu – z powodu braku odpowiedniej wiedzy lądują na śmietniku, co nie jest właściwym rozwiązaniem, szczególnie dla środowiska naturalnego. Co zrobić, by nie tylko zadbać o przyrodę, ale również pozbyć się niepotrzebnych rzeczy?

Handel gazem, paliwo gazowe - jak to robić

  • Posted on: 18 March 2019
  • By: addmean
transport gazu
Author: thintruman
Source: http://www.flickr.com
Skroplony gaz płynny jest ogromnie wszechstronnym gazem, który powstaje w procesie rafinacji ropy naftowej. Paliwo gazowe jest ekologicznym i ekonomicznym źródłem energii, wypala się czysto i ma dużo zastosowań. Na ogół jest używany w motoryzacji do napędu aut silnikowych. Ponadto posiada zastosowanie w różnych obszarach przemysłu, oraz w gospodarstwach domowych. Gaz ma wielki komfort użytkowania, który łączy się to z prostotą regulacji i automatyzacji procesów spalania, z żądaniami dotyczącymi gromadzenia, przewozu paliwa, także problemem utylizacji odpadów.

Unieszkodliwienie odpadów niejednokrotnie jest bardzo ważne

  • Posted on: 29 January 2019
  • By: addmean
kosze na odpady
Author: Daniel Lobo
Source: http://www.flickr.com
Usuwanie śmieci będzie ważne dla środowiska
Gdy chcemy uzyskać świadomość, że przebywamy w środowisku, które okazuje się być dobre dla naszego zdrowia, to koniecznie powinniśmy poświęcać uwagę na to, w jaki sposób usuwane okazują się być śmieci.

Pages