śmieci

Segregowanie śmieci – jak dbać o środowisko w domowym otoczeniu?

  • Posted on: 6 November 2019
  • By: addmean
segregacja śmieci
Author: Christine und Hagen Graf
Source: http://www.flickr.com
Śmieci – znajdują się w każdym gospodarstwie i niestety nie można tego uniknąć. W końcu po skonsumowaniu każdego produktu żywnościowego, wykorzystaniu każdego proszku do prania, czy też innych produktów zostaje puste opakowanie. Puste butelki, kartony, torebki, puszki – jest tego w praktyce mnóstwo i przez kilka dni można niekiedy zgromadzić całe stosy odpadów. Jednak w dzisiejszych czasach istnieją już różne sposoby na kontrolowanie śmieci w otoczeniu. W każdym domu znajduje się oczywiście śmietnik.

Eko styl życia jest dzisiaj dość modny. O Ziemię możemy jednak zatroszczyć się w bardzo różny sposób. Istotnym elementem jest w tym wypadku utylizowanie odpadów.

  • Posted on: 22 June 2018
  • By: addmean
pomysł na lepszy świat
Author: Olearys
Source: http://www.flickr.com
Ekologia, pojmowana jako nauka, bada obustronne relacje przyrody oraz żyjących w ekosystemie organizmów. Obserwuje też wzajemne wpływy, jakie zachodzą między tymi organizmami. Opisuje zatem budowę świata przyrody i sposób ,w jaki funkcjonuje. Warto zwróci uwagę też na etymologię wyrazu „ekologia”. Częściowo pochodzi bowiem od greckiego wyrazu oikos, czyli dom.